Heavy Metal Upokojuje

Pridal: Pridané: 11.7.2020 14:56.42 Počet zobrazení: 276

11 Júl 2020

Hudba mimomainstreamových žánrov ako napríklad hardcore, metal, gothic či punk podľka vedeckého výskumu nevyvoláva hnev či nežiadúce prejavy zvýšenej agresivity. Táto hudba má práve opačný účinok a je spojená s prejavmi lásky a radosti a vyováláva inšpirujúce a láskyplné správanie.

 

Žánre extrémnej hudby sa datujú od konca šestdesiatych rokov minulého storočia po úpadku vlny Beatels a hudby jej podobnej. Po období túžby po mieri a útrapách Vietnamskej vojny, nastúpila aj vo svete hudby vlna samoty, zúrivosti a beznádeje. V dnešných časoch je extrémna muzika ako hard rock, heavy metal či punk skôr spájaná s mtlačením, krikom či dokonca kvílením. 

Krásnymi emóciami nabité vokály, intenzívne a miestami chaoticky znejúce zvuky vzbudzujú dojem, že hudba ako metal, punk či death metal prináša nejaké samovržebné sklony či zadajú dôvod k neúmernej agresii. 

Avšak podľa dvoch vedeckých publikácií zo začiatku tohoto storočia pravdou je úplný opak. Po sofistikovanej štúdii niekoľkých skupín dobrovoľníkov sa došlo k záveru, že protagonisti tejto hudby ako napríklad Manowar, Slipknot, Metallica, Megadeath, Judas Priest, či System of a Down prinášajú svojim poslucháčom hlboký pocit pokoja a májú až ukľudnujúce účinky. 

Všetky reakcie zúčastnených ľúdí na tomto experimente samo potvrdilo, že počúvanie hudby metal, punk či hardcore ich vedie k pozitívnej stimulácii.

 

 

Steel Shoes&Boots 2020 všetky práva vvhradené

odkaz

odkaz

odkaz

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info.